Přání do Nového roku! PF 2022

Pracovní nabídka ZDRAVOTNICKÝ ZÁCHRANÁŘ/VŠEOBECNÁ SESTRA

Zdravotnický záchranář / všeobecná sestra
práce na: dohodu o pracovní činnosti (DPČ)/dohodu o provedení práce (DPP)

Co by měl/a splňovat???

Pracovní nabídka LÉKAŘ

Lékař
práce na: dohodu o pracovní činnosti (DPČ)/dohodu o provedení práce (DPP)

Co by měl/a splňovat???

Vše nejlepší do Nového roku!

PF 2017

Vážení přátelé, kolegové, příznivci, kamarádi a obchodní partneři, děkujeme Vám za spolupráci v uplynulém roce.
Přejeme Vám pevné zdraví, mnoho štěstí a rodinné pohody. Ať se Vám
v nastávajícím roce splní všechna pracovní i osobní předsevzetí tak, abyste
za rok mohli konstatovat, že rok 2017 byl pro Vás i Vaše nejbližší šťastný a úspěšný.

Nová doporučení pro resuscitaci ERC Guidelines 2015

Srdeční zástava postihuje v Evropě přibližně 500 000 lidí ročně. Poskytnutí pomoci těm, kteří jsou na umření ještě příliš mladí, je přitom velmi jednoduché. Při provádění kardiopulmonální resuscitace (KPCR) laickými zachránci se šance na přežití srdeční zástavy zvyšuje asi 2 až 3krát. V celé Evropě je ale v současné době poskytována laická resuscitace jenom u jednoho z pěti případů srdeční zástavy. Zvýšením počtu zahájených resuscitací můžeme v Evropě zachránit dalších 100 000 životů ročně navíc.

Jezdi bezpečně!

Při hustém provozu, který vyvolá kolonu stojících, nebo pomalu jedoucích vozidel, vždy myslete na to, že před Vámi někdo bojuje o život, a že každou chvíli se za Vámi bude neprůjezdnými skulinkami prodírat vozidlo IZS a podle toho jednejte. Zastavte vozidlo co nejblíže při pravém okraji, aby vozidla IZS mohla bezpečně a co nejrychleji projet. Podobnou informaci jsme zde již uváděli před pár lety - o nutnosti průjezdu vozidel IZS.

PF: Přejeme všem jen to nejlepší

Chtěli bychom všem popřát krásný zbytek Vánočních svátků a povedený start do dalšího roku.
Příští rok bude ve znamení některých větších změn ve zdravotnictví, nicméně je to další z důvodů, proč tuto práci vykonávat svědomitě a s cíly o lepší zdravotnictví u nás.
Přejeme všem, bez ohledu na povolání, věk a různé jiné "příslušnosti". Každý si zaslouží své štěstí a úspěchy, ale bez patřičné píle nikdy nelze dosáhnout velkých výsledků.

A pamatujte: "Spěch je kolébkou mnoha chyb"

Sanitky budou muset spěchat pomalu

Spěchej pomalu. Přísloví, které zná snad každý. Teď se však z něj stalo v podstatě interní nařízení pro řidiče některých záchranek. Třeba těm pražským se zakazuje i se zapnutými majáky překračovat povolenou rychlost o víc než dvacet kilometrů za hodinu. A to proto, aby méně bouraly. Kam se ale poděl základní úkol záchranek zachraňovat životy? ptá se svaz pacientů.

Ošetřování nezletilých podle nového občanského zákoníku

Nový občanský zákoník (zákon č. 89/2012 Sb.) přináší do běžného života řadu významných novinek. A to nejen těch každodenních, tak ale profesních v oblasti zdravotnictví. Jak se dotkne ošetřování nezletilých?

Správná odpověď zní - nijak zásadně. Především je nutné zdůraznit, že tzv. „zletilost“ a „způsobilost k právním úkonům“ („právní svéprávnost“) není jedno a totéž. Dítě, ač nezletilé, je způsobilé k právním úkonům, byť ne plně a ne za všech okolností. Z hlediska ošetřování nezletilého se však tyto okolnosti vůči předchozí úpravě nijak významně nemění. Srovnejme:

Stránky

Prihlásit se k odběru Zdravotníci a záchranáři primární péče RSS